Hülya ERSİNA (D.T. 1949, MALATYA), Özel Öğretim Sistemine büyük katkılarda bulunmuş Türk iş kadını, eğitimci ve girişimcidir.

Akademik başarılarının yanı sıra Türkiye moda tasarımı ve teknolojileri alanında, Türk tekstil sektörüne önemli katkılar sağlamıştır.

1984 yılında Tasarı Eğitim Kurumları’nı kuran Hülya Ersina’nın öğrenci memnuniyeti ve eğitimde kaliteyi esas alan yönetim anlayışı kurumun başarısında önemli rol üstlenmiştir.

1991 İtibari ile Prof. Dr. İbrahim DOĞAN önderliğinde Akademik programları Kurumumuza kazandırmış ve Başarılarını günümüze kadar sürdürmüştür.

Vizyonu

Hülya ERSİNA tüm yaşamını eğitime adayan bir iş kadını ve eğitimcidir. 1972 yılından bugüne, Türkiye’de birçok öğrenciye eğitim hizmeti sundu. ERSİNA, dünyada yaşanan tüm problemlerin eğitim ile çözülebileceğini öngörüp eğitim alanını aslında bir ‘’Sosyal Sorumluluk Alanı’’ olarak tanımlıyor.

Yaşamı

Hülya ERSİNA 1949’da Malatya’da doğdu. Lise eğitimini Kadıköy Kız Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Pedagojik formasyon eğitimini Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nde tamamlamıştır.